Czy warto chodzić na targi pracy?

Kto powinien szczególnie zainteresować się takimi wydarzeniami? Oczywiście absolwenci każdego rodzaju szkół oraz osoby pozostające bez pracy. Zachęcamy również osoby zastanawiające się nad zmianą dotychczasowego zatrudnienia.
 
Większość z Was zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę w poszukiwaniu pracy odgrywa dobrze przygotowane CV. To Wasza wizytówka i przepustka do nowej pracy. Targi pracy to dobra okazja do rozmowy z doświadczonym rekruterem, który pomoże Wam wybrać i prawidłowo opisać elementy dotychczasowego doświadczenia tak, aby zainteresować potencjalnego pracodawcę. Rekruter pomoże również przeanalizować posiadane kompetencje oraz doradzi, w jakim kierunku należy się doskonalić.
 
Dla osób wchodzących dopiero na rynek pracy rozmowa rekrutacyjna jest ogromnym stresem. Na targach pracy można dowiedzieć się, jak wygląda takie spotkanie i poszczególne procesy rekrutacyjne. Dzisiaj często na taki proces składa się wiele etapów, np. testy, gry czy symulacje biznesowe, więc warto poznać je od podszewki. Niejednokrotnie organizowane są targi tematyczne, np. z branży IT, na których poszukiwani są pracownicy danej specjalizacji.
 
Targi pracy to przede wszystkim szansa na poznanie obecnych pracowników interesującej Was firmy. Można dowiedzieć się, jak wygląda praca, jakie są warunki, benefity i pakiet socjalny, a często na oficjalnych spotkaniach brakuje odwagi, aby pytać o finanse.
 

Zdecydowanie warto brać udział w targach pracy, do czego Was zachęcamy. Podczas tego typu imprez często organizowane są darmowe krótkie szkolenia i warsztaty. Firma Work&Profit również bierze udział w targach pracy w różnych miejscowościach. Zaglądajcie na naszą stronę i śledźcie wydarzenia.
 
Pozdrawiamy
Zespół Work&Profit

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *