Zainteresowania, a wpływ na pracę

Trudno znaleźć kogoś, kto nie ma żadnego hobby. Często zdarza się, że poświęcamy mu bardzo dużo czasu i uważamy za ważną część rozwoju. Posiadanie hobby ma na nas bardzo dobry wpływ, nie tylko poszerza horyzonty, lecz także często poprawia pamięć, uczy kreatywności itp. Czy zainteresowania mają wpływ na pracę? Nie da się ukryć, że tak jest!
 
Co dają nam zainteresowania?
 
Zainteresowania pełnią ważną rolę w naszym życiu. Są to takie zajęcia, którym poświęcamy się w pełni z wielką przyjemnością, sprawiają nam one radość, chcemy mieć na nie jak najwięcej czasu. Jesteśmy wtedy szczęśliwsi, bardziej kreatywni, zrelaksowani, nie jesteśmy tak bardzo narażeni na stres.
Już z tego możemy wywnioskować, że posiadanie zainteresowań może mieć duży wpływ na naszą pracę.
 
Pracownik poświęcający czas po pracy na swoje hobby umie się zrelaksować, naładować baterie i wykazuje się większą kreatywnością. Jak poszczególne hobby mogą wpływać aktywność zawodową?
 

Wielu ludzi pytanych o swoje zainteresowania odpowiada: lubię czytać książki! To hobby naprawdę może pomóc w pracy. Ludzie sukcesu często podkreślają ważną rolę książek w drodze na szczyt. Przede wszystkim czytanie poszerza nasze horyzonty, pozwala inaczej patrzeć na świat, pobudza wyobraźnię. Ponadto wzbogaca język i stale pomaga ćwiczyć pamięć. Dzięki książkom zyskujemy wiele przydatnych wiadomości, które mogą pomóc nam nie tylko w życiu prywatnym, lecz także zawodowym.
 
W wolnych chwilach często biegamy, tańczymy, chodzimy na jogę lub siłownię. Każda taka aktywność może mieć pozytywny wpływ na nasze życie zawodowe. Bieganie i inne sporty, w których podnosimy sobie poprzeczkę, mogą sprawić, że będziemy wytrwalsi w drodze do obranego celu. Zajęcia, które wymagają użycia siły, pozwolą nam na rozładowanie emocji. Joga uczy spokoju, metod relaksacyjnych, co pomoże nam w trudnych chwilach.
 
Dzięki aktywności fizycznej czujemy się lepiej, jesteśmy zdrowsi, tym samym mamy więcej energii do pracy. Czerpiemy więcej radości z życia, a zatem i z pracy. Poza tym pracownicy biurowi, którzy są aktywni fizycznie, są mniej narażeni na bóle kręgosłupa i inne dolegliwości związane z wielogodzinnym siedzeniem.
 
Wielu z nas kocha podróżować. Dzięki temu poznajemy nowe kultury i otwieramy się na nie. Poznajemy inne spojrzenia na świat, co pomaga nam na przykład zupełnie inaczej poradzić sobie z trapiącym nas problemem. Podróże kształcą, nie można więc przecenić ich pomocnej roli w wykonywaniu zawodowych obowiązków.
 
To, że spędzamy wiele godzin na kolorowaniu czy wyklejaniu, nie tylko nauczy nas cierpliwości i sprawi, że będziemy bardziej zrelaksowani. Pobudzamy także swoją kreatywność, a o tym jak ważna jest ona w pracy, z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Każde kreatywne hobby sprawia, że często mamy nowe pomysły, inspirowanie się nie sprawia nam trudności.
 
Im więcej czasu poświęcamy na nasze hobby, tym większymi ekspertami w danej dziedzinie jesteśmy. Czy zainteresowania mają wpływ na pracę? Tak, mają ogromny, do tego stopnia, że mogą stać się naszą pracą! Wielu z nas marzy o tym, by móc pracować, wykonując swoje hobby. Jeśli coś naprawdę sprawia nam dużą radość, warto starać się stać się w tym jak najlepszym i kiedy będzie to możliwe – przemienić to w biznes.
 
Oczywiście ma to pewne gorsze strony – jeśli hobby stanie się pracą i będziemy mieć świadomość, że uprawiając je, musimy zarobić, możemy przestać się nim tak fascynować i stracić tę beztroską radość z wykonywania ulubionych czynności. Nie zawsze jednak tak jest, a połączenie pracy i zainteresowań może się okazać najlepszym, co nas może spotkać na zawodowej ścieżce.
 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *